Як написати резюме яке вистрілить – лайфхаки та рекомендації

Illustration

Як написати резюме яке вистрілить – лайфхаки та рекомендації від нашої команди. Написати так, щоб роботодавець просто не міг залишитися байдужим. Про які хитрощі та нюанси варто пам'ятати при створенні потужного резюме? Розповідаємо у нашій статті. Ще більше практичних порад та досвід створення своїх резюме від професіоналів зі всієї України ви знайдете у додатку Offzmi.Швидкоруч написане резюме опрацьоване резюме здатне відвернути увагу роботодавців, котрим доводиться переглядати десятки анкет. Претендент має продемонструвати свої переваги, знання, навички та мотивацію. На початковому етапі пошуку роботи це можна зробити саме завдяки якісному резюме.Вдале працевлаштування є одним із найважливіших аспектів життя людини. Адже робота яка приносить радість та матеріальну забезпеченість дозволяє людини реалізовувати свої бажання та мрії і повною мірою почуватися щасливою.

appstore

Оформлення резюме

Illustration

Резюме на роботу можна сміливо назвати «обличчям» кандидата, адже є першим, що бачить роботодавець і на основі чого приймає рішення чи запросити людину на співбесіду. Тому розуміння того як скласти резюме робить вас на сходинку вище інших претендентів.Резюме не має бути надто довгим. Роботодавець не має часу читати детальну біографію . Достатньо буде написати не більше ніж 2-3 сторінки, а при відсутності досвіду роботи – одна сторінка більш ніж адекватний розмір.Структура резюме може відрізнятися в залежності від бажаної сфери діяльності, але у стандартному варіанті має містити:● фотографію кандидата;● контактні дані;● освіта;● професійні навички;● досвід роботи;● розділ «Про себе».Розглянемо ці пункти детальніше.

Фото та контактні дані

Фотографія має бути портретною, де чітко видно обличчя. Фото де є інші люди, яскравий фон і тому подібне – не підходить. Найкращий варіант – фото на білому фоні. Варто подбати про фото й у власних соціальних мережах. Роботодавці інколи переглядають чим живе кандидат.Контактну інформацію важливо вказувати актуальну та дійсно робочу. Не слід залишати електронну пошту, у яку ви заходите раз на місяць, або ж номер месенджера який ви відвідували півроку тому. Вкажіть свій активний номер телефону, електронну пошту, яку є змогу переглядати щоденно. Якщо користуєтесь месенджером – вкажіть назву.Лінки на соціальні профілі має сенс вказувати лише у випадку якщо ви активно ведете соціальні мережі, регулярно робите публікації тощо. До того ж якщо публікації складаються з жартів та фото з вечірок – не додавайте інформацію про соцмережі до резюме - роботодавець навряд чи це оцінить.

Освіта та досвід роботи

При написанні резюме треба зазначити (за наявності) форму та ступінь освіти яку ви здобули. У разі участі у конференціях, олімпіадах, університетських дослідженнях – зазначте про це. Обов'язково вкажіть про додаткові курси, сертифікати, воркшопи. Це вказує на те, що претендент працює над собою і володіє додатковими навичками, що завжди є перевагою.Досвід роботи вказуйте у хронологічній послідовності. Він має відповідати позиції, на яку ви претендуєте. Наприклад, не бажано вказувати досвід бармена, при створенні резюме для IT- компаній. Якщо ви працювали на певній позиції короткий термін – вкажіть вагому причину чому так сталося. Потрібно робити акцент не лише на фактичних датах та позиціях, а й на реальних знаннях та навичках які доводилось використовувати. Тому наявність портфоліо є дуже корисним інструментом для претендента.Сьогоднішній ринок праці вкрай вибагливий та конкурентний. У додатку Offzmi можна дізнатися, як правильно і ефективно шукати роботу. Не забудьте розповісти про нас безробітним знайомим.

appstore

Про себе

Цей розділ у резюме не є обов'язковий, проте привертає увагу роботодавців. А як вже відомо – чим цікавіше та повніше резюме, тим більше шансів отримати запрошення на співбесіду.Не варто писати про особисті якості – про це пишуть майже всі претенденти. До того ж це надто суб'єктивні характеристики. Слід зосередитись на своїх професійних цілях, якостях, досягненнях.Саме у цьому розділі можна розкрити себе як особистість: минулий досвід волонтерства, успіхи у мистецтві, спорті тощо. 

Мотиваційний лист

Illustration

Як і розділ «Про себе», мотиваційний лист не є абсолютно обов'язковим , але написавши його – резюме стане набагато більш привабливим та повним.Особливістю підготовки мотиваційного листа є його унікальність. Тобто лист має бути написаний під кожну компанію окремо. Звичайно, деякі тези можуть повторюватись, але не слід розсилати до різних компаній однаковий текст.Про що писати у мотиваційному листі? Найголовніше те, чому ви бажаєте працювати саме у цій компанії. Що ви можете дати як спеціаліст? Яке ваше бачення майбутніх робочих функцій та обов'язків?Можна знов нагадати про свій досвід та професійні навички, які стануть корисними на майбутній позиції. Проте не потрібно повністю повторюватися з тим, що вже написано в інших розділах резюме – оберіть найважливіші позиції.Завантажуйте додаток Offzmi, щоб бути у тренді останніх тенденцій працевлаштування.