Опалювальний сезон в Україні під час війни

опалювальний сезон в Україні 2022 (зображення1)

Зима наближається, а разом з нею — новий опалювальний сезон. Внаслідок бойових дій на території України вже пошкоджено 358 об'єктів енергетичної інфраструктури. І не відомо, чи не буде зруйновано ще більше критичних для опалення об'єктів. Майбутня холодна пора року стане випробуванням для всього українського суспільства. Влада повідомляє, що ця зима стане найбільшим складною за весь час незалежності України. За офіційною інформацією, тепло виявиться нижчим ніж у довоєнний період часу. Хоча уряд залишив мінімально - допустиму границю тепла у 18 градусів, війна та складна економічна ситуація можуть внести свої корективи в опалювальний сезон 2022-23 року.

Як підготуватись до холодів

Не має гарантій, що опалювальний сезон буде стабільний, без перебоїв і холодних батарей. Тому українцям варто самостійно підготувати свої оселі до наближення холодів. Що може допомогти:- якісні склопакети, які мінімізують потрапляння холоду через вікно;- автономна радіатор (батарея) опалення;- перевірка електриком стану електропроводки будинку;- кондиціонер, який працюватиме у режимі обігріву.Якщо це багатоквартирний будинок, то утеплення, або хоча б надійне зачинення всіх вікон і дверей будинку допоможе зберігати тепле повітря у самій квартирі.Отримати ще більше порад стосовно опалювального сезону можна у додатку Offzmi. Розповідайте про додаток родичам та друзям. Тема опалення сьогодні є гострою для багатьох українців.

appstore

Ціни на опалювальний сезон

опалювальний сезон в Україні 2022 (зображення1)

Постають логічні питання: що буде з цінами на опалювальний сезон? Чи будуть підвищуватись тарифи? На щастя, уряд розуміє, що у разі підвищення тарифу за опалення спроможність населення його оплачувати залишиться під питанням. Тому ціна для населення залишиться без змін, принаймні до кінця цього сезону.Але навіть незмінна ціна може болісно вдарити по значній кількості українців. Інфляція зростає, а зарплати зростати не поспішають. До того ж, близько 5 мільйонів громадян наразі перебувають у якості безробітних. Тут можна прочитати, як правильно шукати роботу.Можливе й повернення старих проблем. Наша користувачка Олена розповідає : «Усі останні роки у мене у квартирі було доволі холодно. Завжди менше ніж 20 градусів, а інколи й менше ніж 18. Звернення до ЖЕКу особливого ефекту не мало. Хоча дивлячись на ціну за опалення яку я сплачувала, температура мала бути усі 25». Якщо ви також стикаєтеся с незрозумілим та несправедливими нарахуваннями за комунальні послуги – підніміть цю тему у додатку Offzmi. Вже чимало користувачів це зробило, щоб достукатися та отримати реальну відповідь від постачальників послуг та місцевої влади.

appstore

Ми не самі

Економія електроенергії(зображення 3)

Проблема холодної зими залишається й для наших європейських друзів та партнерів. Не піддавшись на газовий шантаж РФ, деякі країни Європи можуть зіткнуться із серйозними газовими викликами цієї зими. Європа переходить до режиму активної економії електроенергії.У Франції три найбільші енергетичні компанії звернулися до населення із закликом економії. А президент Макрон навіть назвав план економії електроенергії як «загальну мобілізацію».Нідерланди та Австрія збільшують потужності вугільних електростанцій до максимуму. Лише декілька місяців тому це здавалося неможливим, адже ці країни демонстрували тенденції до скорочення використання вугільних станцій задля покращення екології.Не відстає і Німеччина. Прийнявши відповідні законопроекти, країна дозволила використання резервних вугільних електростанцій, які раніше вважалися злом здорової екології. А німецька влада просить населення та підприємства перейти до сумлінної економії. Хоча це буде не так складно, враховуючи що тарифи на електроенергію значно підвищаться. 
Завантажуйте додаток Offzmi, щоб отримувати корисну інформацію про опалювальний сезон та бути готовим до майбутніх холодів вже зараз.