Літо закінчується, і батьків дедалі більше хвилює питання, чи буде навчання з 1 вересня та у якій формі воно буде здійснюватися. Ще в червні Міністерство освіти та науки України заявило, що навчання в школах та вишах буде проводитися за очною формою за умови, що навчальний заклад оснащений бомбосховищем, а безпекова ситуація дозволяє.
Але ця заява викликала обурення серед батьків. Вони склали петицію до президента з проханням залишити лише дистанційну форму навчання. Петиція набрала необхідних 25 тис. підписів. Але Володимир Зеленський заявив, що вирішувати питання щодо форми навчання можуть вирішувати органи місцевого самоврядування. Тому питання про те, яким буде початок навчального року було відкрите й до тепер.Наша команда розробила додаток OFFЗМІ який дає змогу бути в курсі всіх актуальних подій. Ми публікуємо лише перевірені новини в галузі освіти та в інших сферах життя країни.
МОН розробило 4 моделі для навчання дітей, з урахуванням поточної ситуації:
• для учнів та студентів, які наразі є за кордоном;• для учнів та студентів, які перемістилися в межах країни та мають статус ВПО;• для учнів та студентів, які перебувають на територіях, віддалених від лінії фронту;• для здобувачів освіти, які все ще перебувають на тимчасово окупованих територіях та в містах, де йдуть бойові дії.
Для кожної категорії є різні форми навчання. Для ВПО, тих, хто перебуває на безпечних територіях та учнів, переміщених за кордон, пропонується: • очна форма навчання; • змішана форма; • онлайн; • домашнє навчання; • екстернат.
Учням та студентам, які все ще перебувають на окупованих територіях або в містах, де ведуться бойові дії, пропонується: • дистанційне навчання; • екстернат; • домашнє навчання.
Як відбуватимуться заняття, буде залежати лише від безпекової ситуації в регіоні та наявності захисних споруд у навчальному закладі або поблизу нього. Рішення прийматиметься органами місцевої влади за участю батьків. Але для початкової школи Міністерство освіти України рекомендує проводити офлайн - заняття.
Освітній процес у школах традиційно почнеться 1 вересня. А ось триватиме він не до 30 травня, як завжди, а до 30 червня.Для ВИШів дали можливість самостійно встановлювати дату початку навчального року. Але за рекомендаціями МОН бакалавріату краще розпочати навчання з 15 серпня, першокурсникам — з 15 вересня, а магістрам — з 15 жовтня.
За заявою міністра освіти та науки батьки можуть вирішувати самостійно, як будуть навчатися їхні діти. Якщо школа працює за очною формою навчання, ваша дитина все одно зможе навчатися дистанційно.
Для таких випадків Міністерство освіти рекомендує створювати окремі класи дистанційного навчання. Або відкривати одну школу в регіоні, де заняття проходитимуть у режимі онлайн і запрошувати туди всіх учнів, які хочуть займатися дистанційно.
Розкажіть, як відбуватиметься навчання у вашому регіоні, скориставшись нашим додатком OFFЗМІ або заповнивши форму на сайті. Професійні журналісти збиратимуть всю інформацію для написання актуальних новин. Створюймо перевірені новини разом!
Звісно, офлайн навчання — це ризик. Для того, щоби зробити заняття безпечними, у навчальному закладі має бути обладнане укриття. Якщо спеціалізованого сховища немає, дозволяється використовувати підвали суміжних будівель та спорудження фортифікаційних укриттів.
Для проведення очних занять адміністрація школи або виші має: 1. Встановити та перевірити систему сповіщення. 2. Розробити шляхи евакуації та розвісити план по всьому освітньому закладу. 3. Обладнати сховище (встановити місця для сидіння, резервне штучне освітлення, засоби пожежогасіння, шанцевий інструмент). 4. Зробити запаси ліків та води: питної води з урахуванням 2 л на особу, та технічної води. 5. Регулярно проводити тренувальні евакуації до укриттів. 6. За можливістю під’єднати Wi-Fi у сховищах.
Якщо укриття розташоване за межами школи, воно має розташовуватися на відстані до 500 метрів. Але ДСНС рекомендує, щоби сховище розташовувалося не далі 100 метрів від освітнього закладу.
Перед початком навчання за очною формою освітній заклад має пройти перевірку спеціальної комісії. До її складу обов’язково входить представник ДСНС.
МОН рекомендує продовжувати навчальний процес в укритті, якщо повітряна тривога почалася під час заняття. Але це лише за умов, що сховище обладнано всім необхідними для комфортного навчання. В іншому випадку освітній процес буде продовжено в класах після відбою тривоги.
Укриття, які є в освітніх закладів із початку навчального року розраховуються лише на учнів та працівників школи або вишу. Для мешканців прилеглих домів та перехожих органи місцевого самоврядування мають обладнати сховище в іншому місці.
На деокупованих територіях, які зараз є безпечними для навчання, є багато зруйнованих шкіл. Для таких випадків МОН передбачила два варіанти занять. Перший — перевести учнів та вчителів у найближчі заклади освіти. Другий — школа може працювати в дистанційному режимі. Вибір залежить від рішення органів місцевої влади, керівництва школи та батьків.
Вибір форми навчання залежатиме від безпекової ситуації в регіоні. Оцінює безпечність військова адміністрація. При оцінюванні ситуації враховується кількість повітряних тривог, що звучали, та кількість обстрілів у регіоні, відстань від фронту, наявність добре обладнаних укриттів.
Залишайтеся в курсі всіх подій у країні, завантажуйте додаток OFFЗМІ на свій смартфон. У нас ви знайдете лише актуальні та перевірені новини України. Обов’язково долучайте друзів! Чим більше людей користуватиметься нашим додатком, тим менше фейків з’являтиметься в українських новинах.
©OFFZMI 2023
All Rights Reserved
©OFFZMI 2023
All Rights Reserved