Що робити під час дтп і як уникнути аварії(фото1)

Що робити і як уникнути ДТП

Потрапити у ДТП мало хто мріє. Правила дорожнього руху створенні для безпечного, комфортного співіснування всіх його учасників. На жаль, водії не завжди дотримуються правил. Уявіть ситуацію: ви спокійно їдете на своєму авто, нічого не порушуючи і тут раз: удар, подушки безпеки, аварія.  А потім приїзд поліції, розбір польотів, протоколи…Користувач нашої платформи Олег розповів, - "Неприємна ситуація. Потрапив у аварію, не по своїй провині. Водій BMW протаранив мене ззаду, а потім не придумав нічого іншого як просто залишити місце ДТП. Поліцію мені довелося чекати декілька годин. А винуватець досі не знайдений". Якщо ви потрапили у схожу ситуацію - напишіть про це у новому мобільному додатку для свідків подій – OFFЗМІ. Саме це зробив Олег і багато інших водіїв з різних куточків України. Разом легше допомагати один одному. 

appstore

Як діяти у разі ДТП

Автомобільний транспорт кардинально змінив життя людей у всьому світі. Можливість швидко долати величезні відстані без надмірної фізичної активності – вражає. Проте, управління таким складним винаходом зобов’язує до високої відповідальності та сумлінності.Навіть при бездоганній водійській майстерності, ризик потрапити у ДТП залишається. Тому кожен водій має знати власні права і обов’язки як учасника дорожнього руху.Ми підготували для вас кілька важливих правил, як діяти у разі аварії на дорозі:  • зупинити авто і ні в якому разі не покидати місце пригоди;  • увімкнути аварійку і поряд встановити знак аварійної зупинки транспорту;  • не переміщувати, ховати, викидати предмети, які мають відношення до пригоди. Кожна деталь, як, наприклад, розбите скло або уламки авто можуть допомогти оцінити причини та обставини інциденту;  • у разі потреби, невідкладно викликати бригаду екстреної медичної допомоги;  • вкрай важливо дізнатися контакті дані іншого учасника ДТП, а також знайти свідків події.
Якщо ви чи ваші знайомі потрапили у дорожньо-транспортну пригоду і не знаєте що робити – напишіть про це до OFFЗМІ. Ви отримаєте дієві рекомендації від наших користувачів і зможете чітко зрозуміти алгоритм дій у такій стресовій ситуації як аварія на дорозі.

скачати додаток (фото2)

Обійдемося без поліції?

Оформлення  ДТП(фото3)

Не всі ДТП закінчуються серйозними пошкодженнями. У разі невеликого зіткнення є можливість обійтись без виклика співробітників патрульної поліції, а оформити спеціальний  європротокол на місці. Ще з 50-их років минулого століття у більшості країн Європи водії можуть оформити ДТП без виклику співробітників дорожньої поліції.Є певні умови, за яких можна обійтися складанням європротоколу:    • учасників ДТП повинно бути не більше 2;    • кожний із водії погоджується із обставинами пригоди;    • ніхто не отримав шкоду життю та здоров’ю в результаті аварії;    • є сторона яка погоджується зі своєю провиною;    • в обох сторін має бути діюча страховка авто;    • сумма збитків не повинна перевищувати 50000 грн.
Європротокол дозволяє водіям оформити бланк відразу на місці, а потім передати дані до страхових компаній для отримання відповідних виплат. Це значно економить час фіксування дорожньої пригоди і не створює затори під час очікування патрульної служби.

Як не потрапити в аварію

правила дорожнього руху(фото4)

Не дивлячись на непередбачуваність дорожньо-транспортних пригод, водій має бути впевненим що зробив усе від нього можливе щоб уникнути біди. Один необережний рух або нехтування правилами безпеки можуть коштувати здоровья чи навіть життя.Для безпеки себе й інших учасників руху, власникам транспортних засобів варто пам’ятати наступне:1.Водій має бути виспаним та фізично здатним повністю концентруватися на дорозі. Не варто сідати за руль після безсонної ночі, прийоми певних лік, нестабільному емоційному стані. Увага на дорозі є надзвичайно важливим чинником упередження аварії.2.Якщо напередодні ви перебрали алкоголю – не сідайте за руль! Це може врятувати життя не лише вам, а й іншим людям. Скільки страшних пригод на дорозі сталося через стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проте водії досі наступають на ті ж граблі. Нетверезий стан водія - одна з найпопулярніших причин ДТП. 3.Варто не ігнорувати механічні недоліки автомобіля – відвідайте автосервіс якнайшвидше. Несправність може зіграти злий жарт з байдужим водієм. Навіть дрібне пошкодження здатне спровокувати нестабільну роботи автівки у будь-який момент. 4.Стиль управління авто може спровокувати аварійну ситуацію. Спокійне, врівноважене водіння без перевищення швидкості мінімізує шанс потрапити у ДТП. В той час як зневажливе ставлення до інших учасників руху, різке підвищення швидкості, ігнорування правил – значно підвищують цей шанс.А ще більше рекомендацій від водіїв з великим досвідом ви можете отримати завантаживши додаток: 

правила безпечного водіння(фото5)
appstore