Війна – це трагедія, яка змінює та руйнує людські долі. Людина, яка опинилась поміж лінії вогню думаю лише про тебе як вберегти себе, своїх дітей та рідних. Саме з цим зіткнулися мільйони українців після віроломного російського вторгнення 24 лютого зовсім неочікувано опинившись у якості переселенців.З першою хвилею переселенців з Донецької та Луганської областей наша країна зіткнулася ще у 2014-15 роках. Зараз же, географія та масштаб зовсім інші. За даними ООН внутрішньо переміщених осіб у результаті війни – 6,6 млн. І це не враховуючи біженців, які шукають притулку в інших країнах…У складний час українці вміють об'єднуватися і допомагати один одному. Так сталося і зараз, коли тисячі співвітчизників опинилися у небезпеці війни, а іноді навіть втратили власну домівку від ракетних ударів. Постають питання: куди бігти, де знайти прихисток, за рахунок чого жити? На ці питання ми намагаємося дати відповідь нижче. А ще більше інфо стосовно допомоги переселенцям можна отримати у додатку OFFZmi
Одним з головних питань переміщених осіб полягає у проживанні та отриманні відповідних виплат. Держава гарантує соціальні виплати для переміщених осіб.Наразі, грошову допомогу для переселенців можуть отримати особи, які: • були переміщені з територій де проходять бойові дії у відповідності з переліком громад • втратили житло у результаті бойових дій.Виплати складають 2000 грн. на кожного дорослого від 18 років, 3000 грн. – на кожну дитину до 18 років та інвалідів.Грошову допомогу українцям надають й міжнародні організації: ООН, Юнісеф, Червоний Хрест та інші. У кожної з програм є перелік пріоритетних категорій громадян, які можуть отримати відповідні виплати. Подати заявку можуть не лише ВПО, а й інші вразливі верстви населення. Заявку потрібно зробити через платформу «Е-допомога» надавши відповідні документи та дані: • ПІБ кожної особи, яка претендує на допомогу; • ідентифікаційний код; • паспорт та довідка ВПО; • адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання; • банківський рахунок IBAN для отримання виплат; • номер телефону.Наприклад, допомога від ООН складає 2200 грн за кожного члена родини (не більше 5 осіб) щомісяця протягом 3 місяців. Виплата проводиться один раз повною сумою. Максимальна сума – 33300 тисячі грн. Першочергово розглядяться ВПО із найбільш постраждалих областей: Донецької Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської.
Уряд планує збудувати житло для переселенців у 16-ти областях України із загальною кількістю у дві тисячі квартир. Проте, заселитися ВПО зможуть не раніше січня-лютого. місць, які пропонує держава на всіх не вистачає. Про таку проблему можна повідомити у додатку OFFZmi. І рішення обов’язково знайдеться.Школи, дитсадки та інші соціальні об’єкти які тимчасово не працюють стають прихистком для переселенців. Нежитлові приміщення переобладнуються у житлові та чекають на гостей. Є можливість проживання у сільській місцевості.Уряд планує збудувати житло для переселенців у 16-ти областях України із загальною кількістю у дві тисячі квартир. Проте, заселитися ВПО зможуть не раніше січня-лютого.
Для того щоб отримати тимчасове житло для ВПО потрібно звернутися до центру надання адміністративних послуг, або ж до військово-цивільних адміністрацій у межах території реєстрації як ВПО. Щоб стати на облік потрібно написати заяву та надати наступні документи: • копії документів підтвердження особи та громадянства України; • копія довідки ВПО • акт обстеження житлового стану приміщення: • копія ідентифікаційного коду; • копії документів, які підтверджують родинні зв’язки між особами (свідоцтво про народження, шлюб, посвідчення опікуна тощо.) • довідка про доходи заявника та інших членів родини за період 6 місяців; • копії документів, які демонструють право на першочергове надання тимчасового житла.Уряд заохочує українців надавати прихисток ВПО у власних оселях. За кожну особу власник житла отримує 450 грн. А вже з жовтня 2022 року сума становитиме 900 грн.Ви чи ваші родичі або знайомі зіткнулися з проблемою поселення, допомоги ВПО та безвідповідальною поведінкою місцевої влади? Напишіть до OFFZmi. Наші користувачі вже повідомляють про такі випадки, швидко координуються і допомагають один одному порадами та діями, що потребують переміщені особи: пошуком житла, роботи, волонтерів тощо.